Premjera : Ketvirtadienis 13. liepos

KoncertasN-13

American Valhalla

American Valhalla

Reitingas: N-13
Kategorija: Koncertas
Trukmė: 1 valanda 21 minutė

Joshua Homme augo per magnetofoną klausydamasis „Repo Man“ ir garbindamas Iggy Popą. Šis atlikėjas tapo priežastimi, kodėl Joshua į rankas paėmė gitarą. Todėl, kai netikėtai gavo Iggy kvietimą bendradarbiauti kuriant albumą, iš nuostabos sustingo. Apimtas vaikiškos baimės, Joshua, prieš atsakydamas, kad „tai būtų nuostabu“, parengė net keletą galimų atsakymų. Tai buvo netikėto muzikinio romano tarp dviejų originalių amerikietiško roko grandų – „Queens of the Stone Age“ lyderio ir pankroko krikštatėvio, pradžia.

„American Valhalla“, sukurta pagal paskutinį Iggy‘io albumą „Post Pop Depression“, atvirai nagrinėja santykius pradedant tekstais, baigiant turu. Dainų tekstai, laiškai ir straipsniai žurnaluose kaip niekada anksčiau priartins jus prie Iggio, Joshua bei jų kūrybinio kelio. Išėjęs iš savo grupės ir išleidęs ne vieną prastų atsiliepimų sulaukusį albumą, Iggy buvo pasiruošęs įrodyti, kad abejojantys juo klysta. Joshua norėjo padėti savo dievaičiui, tačiau kaip perspjauti „The Stooges“?

„American Valhalla“ nukels jus į „Joshua Tree“ ir studiją, kur Iggy, Joshua, Mattas Heldersas (būgnininkas iš „Arctic Monkeys“) ir Deanas Fertita (gitaristas iš „Queens of the Stone Age“) dirbo visiškai slaptai. Filmo kūrėjai per intymų prisilietimą prie įrašo atskleidžia stulbinantį Joshua kūrybiškumą, grupės baimę ir džiaugsmą dalintis savo studiją su Iggy‘iu.

Kai albumas jau buvo įrašytas, o turo planai įsibėgėję, Iggy sulaukė žinios, kurios nei jis, nei likęs pasaulis nesitikėjo. Mirė Iggy‘io patikimas ir artimas draugas Davidas Bowie. Ar tragiška žinia galėjo palaidoti albumą Mohavės dykumoje niekam taip ir neišgirdus nei vienos jo natos? Emocingiausiose filmo scenose „American Valhalla“ atskleidžia labiausiai pažeidžiamą Iggy‘io pusę, išryškėjusią per jo reakciją į Davido mirtį. Visgi, nevilties gelmės suteikė Iggy‘iui įkvėpimo. Pasinėręs į savo paties laikinumo jausmą ir įvertinęs tai, ką paliks po savęs, Iggy su savo naujos grupės nariais repetavo lyg apsėstas. Po repeticijų sekė koncertai – nuo „The Teragram Ballroom“ Los Andžele iki apdovanojimų verto pasirodymo Londono „Royal Albert Hall“, kurio metu tarp Iggy‘io, Joshua ir gerbėjų užsimezgė dar niekada nepatirtas ypatingas ryšys.

„American Valhalla“ istoriją pasakoja žmonės, kurie buvo ir dalyvavo tuo metu. Anthony Bourdaino pokalbius iliustruoja stulbinančios studijos nuotraukos ir kinematografija, repeticijos ir koncertai atskleidžia stiprėjantį ryšį tarp muzikantų, kurie iš širdies vadovavosi mantra: „jei nieko nerizikuoji, nieko ir negauni“.