Premjera : Ketvirtadienis 21. birželio

BaletasN-13

Karališkasis baletas: Gulbių ežeras

The Royal Ballet: The Swan Lake

Reitingas: N-13
Kategorija: Baletas
Trukmė: 3 valandos 00 minučių

Karališkasis Baletas pristato naują nuostabaus Čaikovskio klasikinio baleto pastatymą su papildoma Liam Scarlett choreografija ir John Macfarlane dekoracijomis.

Gulbių ežeras turi ypatingą vietą Karališkojo baleto repertuare nuo 1934 metų. Šį sezoną Karališkasis baletas atnaujina šį kūrinį su papildoma menininko Liam Scarlett choreografija. Nors ir ištikimas Petipa-Ivanovo tekstui, Scarlett drauge su savo ilgalaikiu dizaineriu John Macfarlane įneš naujovių į šį baletą.

Princas Siegfriedas medžiodamas atranda gulbių pulką. Kai viena iš gulbių, Odette, virsta gražia mergina, jis yra iškart įsimyli. Tačiau ji yra užburta ir gali virsti žmogumi tik naktį.

Gulbių ežeras buvo pirmasis Čaikovskio baletas. Gulbių ežeras – tikriausiai labiausiai mylimas ir labiausiai publiką sužavėjęs klasikinis baletas. Galbūt stebina tai, kad jo premjera 1877 m. nenusisekė. 1883 m. dėl Marius Petipa ir Lev Ivanov pastatymo, Gulbių ežeras tapo žinomas ne tik baleto mylėtojams, jis tapo populiariosios kultūros dalimi. Ši sėkmė užtikrinta ne tik dėl Čaikovskio muzikos, bet ir dėl ryškių choreografinių kontrastų tarp Petipa karališkųjų rūmų scenų ir Ivanovo sukurtų lyrinių scenų prie ežero.

CHOREOGRAFIJA MARIUS PETIPA AND LEV IVANOV
PAPILDOMA CHOREOGRAFIJA LIAM SCARLETT AND FREDERICK ASHTON
MUZIKA PYOTR IL’YICH TCHAIKOVSKY