Premjera : Ketvirtadienis 10. gegužės

BaletasN-13

Karališkasis baletas: Manon

The Royal Ballet: Manon

Reitingas: N-13
Kategorija: Baletas
Trukmė: 2 valandos 35 minutės

Kenneth Macmilan galingas pasakojimas ape Manon ir Des Grieux tragišką meilę yra modernaus baleto šedevras su Massnet muzika.

Manon brolis Lescaut siūlo ją didžiausią kainą pasiūliusiam žmogui. Kaip tik tuo metu ji sutinka Des Grieux ir jie vienas kitą įsimyli. Jie pabėga į Paryžių, bet kai Monsieur G.M. pasiūlo Manon būti jo meiluže mainais į prabangų gyvenimą, ji neatsisako. Lescaut paskatintas Des Grieux sukčiauja žaisdamas kortomis, norėdamas laimėti Monsieur G.M. turtą. Juos sugauna. Manon sulaikyta kaip prostitutė ir deportuota į Naująjį Orleaną, vėliau tas pats nutinka ir Des Grieux. Bėgant iš kalėjimo Manon miršta nuo išsekimo.

Kenneth MacMillan įkvėpimo šaltiniu Manon buvo 18-ojo amžiaus prancūzų romanas, pritaikytas Massenet ir Puccini operai. Premjera įvyko 1974 m. Kovo 7 d., pagrindinius vaidmenis atliko Antoinette Sibley ir Anthony Dowell. Baletas greitai tapo Karališkojo baleto repertuaro dalimi ir rimto, dramatiško šokio etalonu.

MacMillan patiko kaprizingoji Manon ir jos kova prieš skurdą. Tai atspindi jo bendradarbio Nikolas Georgiadis dekoracijose, kuriose vaizduojamas didingo spindesio pasaulis, užterštas apgailėtinu skurdu. MacMillan įspūdingos masinės scenos Kompanijai sukuria gyvybingus, sudėtingus skirtingų Paryžiaus ir Naujojo Orleano visuomenių portretus. Tačiau Manon ir Des Grieux aistringas pas de deux, primenantis MacMillan ankstesnio Romeo ir Džuljetos intensyvumą, šią tragišką istoriją padarė vienu stipriausių MacMillan pastatymų.

CHOREOGRAFAS KENNETH MACMILLAN
MUZIKA JULES MASSENET