Premjera : Ketvirtadienis 28. gruodžio

BaletasN-13

Karališkasis baletas: Spragtukas

The Royal Ballet: The Nutcracker

Reitingas: N-13
Kategorija: Baletas
Trukmė: 2 valandos 15 minučių

Užburta jaunos merginos dovana šiame klasikiniame balete ją pastumia nuostabaus kalėdų nuotykio link, kuriame šokiai pastatyti pagal Čaikovskio kūrinius.

Jaunoji Clara Kūčių vakarą nulipa žemyn laiptais pažaisti su savo mėgstamiausia dovana – Spragtuko lėle. Tačiau paslaptingo mago Drosselmeyer dėka ji pasineria į nuotykius. Nugalėję Pelių Karalių, Spragtukas ir Clara keliauja per Sniego šalį į Saldainių karalystę, kur Cukrinių slyvų fėja jiems surengia šokių šou. Grįžusi namo Clara mano, kad ji tikriausiai tai susapnavo – bet ji atpažįsta Drosselmeyer sūnėną.

Peter Wright galutinis Karališkojo baleto pastatymas yra viena žaviausių Spragtuko versijų. Šio spektaklio švenčių laikotarpis, šokančios snaigės ir žavinga scenos magija 1892 m. Levo Ivanovo baletui pelnė pripažinimą ir tapo puikia Kalėdų pramoga, o puiki, gurmaniška Čaikovskio muzika – labiausiai atpažįstama iš visų statomų baletų.

Laisvai remiantis Hoffmann E.T.A. istorija, baletas pradedamas linksma Kalėdų švente, jo Viktorijos laikų aplinka sukurta Julia Trevelyano Oman. Wright choreografija išradingai išlaiko baleto originalo fragmentus, tarp jų ir Cukrinių slyvų fėjos ir jos princo pas de deux. Tačiau, pabrėžiant Claros ir Princo Spragtuko santykius, pastatymas taip pat įgijo pirmosios meilės potekstę.