BaletasN-13

Karališkoji baletas: Bernstein kapinės

The Royal Ballet: Bernstein Centenary

Reitingas: N-13
Kategorija: Baletas
Trukmė: 3 valandos 00 minučių

Karališkasis Baletas švenčia Leonard Bernstein šimtąsias gimimo metines su Bernstein programa, kurta tokių choreografų kaip Wayne McGregor, Liam Scarlett ir Christopher Wheeldon.

Leonard Bernstein buvo vienas pirmųjų klasikos kompozitorių Amerikoje, kuris tapo populiarus ir pelnė kritikų pripažinimą. Jis buvo eklektiškas – remdamasis džiazo ir modernizmo, žydų muzikos tradicijomis ir Brodvėjaus miuziklais kūrė kūrinius puikiai tinkančius šokti. Jis buvo susijęs su Jerome Robbins, jie kartu sukūrė Fancy Free ir West Side Story. Karališkasis baletas, kuris švęs kompozitoriaus gimimo šimtmetį, suvienijo visus tris susijusius choreografus atšvęsti Bernstein muzikos dinaminį diapazoną ir šokį.

Programoje yra dvi pasaulinės premjeros, kurias surengė choreografas Wayne McGregor ir meno kolektyvo narys Christopher Wheeldon – abiems choreografams tai pirmasis susidūrimas su Bernstein. Programos esmė – pirmasis menininko atgimimas „Liam Scarlett“ Nerimo amžiuje, sukurtas 2014 m. Bernsteino Antrajai simfonijai. Tiek simfoniją, tiek baletą įkvėpė W.H. Auden meistriškas modernistinis eilėraštis, parašytas kaip atsakas nusivylimo atmosferai ir neapibrėžtumui, kilusiems po Antrojo pasaulinio karo.

CHOREOGRAFIJA WAYNE MCGREGOR, LIAM SCARLETT, CHRISTOPHER WHEELDON
MUZIKA LEONARD BERNSTEIN