Premjera : Ketvirtadienis 19. balandžio

OperaN-13

Karališkoji opera: Macbeth

The Royal Opera: Macbeth

Reitingas: N-13
Kategorija: Opera
Trukmė: 3 valandos 20 minučių

Verdi šekspyro tragedijos opera pastatyta Antonio Papano, su nuostabiais aktoriais: Anna Netrebko, Željko Lučić ir Ildebrando D’Arcangelo.

Verdi susižavėjimas Šekspyro kūriniais prasidėjo nuo Macbeth – pasak jo, tai – „vienas puikiausių žmogaus kūrinių“. Su savo libretistu, Francesco Maria Piave, Verdi nusprendė sukurti „kažką iš nieko“. Jų sėkmė slypi kiekviename akte, kuriuose Verdi yra labai teatrališkas: šis kūrinys kupinas velniškos energijos.

Karys Macbeth kovoja Škotijos karaliaus pusėje, bet kai raganos išpranašauja, kad jis taps karaliumi, ši žinia Macbeth ir jo žmoną paskatina atlikti žiaurius veiksmus.

Žmogžudystė padaro Macbeth karaliumi, ir intrigos ir žudynės yra jo trumpo, pasmerkto valdymo bruožai. Raganos jam išpranašauja dar kartą, pranašystė išsipildo – Macbeth ir jo žmona praranda savo gyvybes, teisingumas – vėl atkurtas.

Phyllida Lloyd Karališkajai operai 2002 m. sukurta opera – tai nuostabus pastatymas, kupinas juodos, raudonos ir auksinės spalvos . Raganos, kurias sukūrė dizaineris Anthony Ward – tai keistos, raudonos būtybės su turbanais, kurios kuria likimą.

Lloydas vaizduoja Macbeth vaikų neturėjimą kaip tamsų liūdesį ir bausmę už jų baisius darbus. Karališkosios operos pastatyme naudojama 1865 m. Verdi operos Paryžiaus peržiūra, kurioje randama ir Ponios Macbeth arija „La luce langue“.

MUZIKA GIUSEPPE VERDI
REŽISIERĖ PHYLLIDA LLOYD
DIRIGENTAS ANTONIO PAPPANO

MACBETH ŽELJKO LUČIĆ
LADY MACBETH ANNA NETREBKO
BANQUO ILDEBRANDO D’ARCANGELO