Premjera : Ketvirtadienis 1. vasario

OperaN-13

Karališkoji opera: Rigoletto

The Royal Opera: Rigoletto

Reitingas: N-13
Kategorija: Opera
Trukmė: 2 valandos 45 minutės

Opera italų kalba su angliškais subtitrais.

David McVicar stiprios ir tragiškos Verdi operos pastatymas vykdomas Alexander Joel ir puikių aktorių – Dimitri Platania, Lucy Crowe ir Michael Fabiano.

Nekaltybės suteršimas yra stiprios Verdi tragedijos esmė David McVicar Karališkosios operos pastatyme.

Rigoletto, teismo juokdarys pasileidusiam Mantujos kunigaikščiui, yra prakeiktas vieno iš kunigaikščio tėvo aukų už jo nepagarbų juoką. Kai kunigaikštis suvilioja Rigoletto dukterį Gildą, atrodo, kad prakeiksmas pradeda veikti…

David McVicar pastatymas pabrėžia Mantujos teismo žiaurumą. Gerai apsirengę dvariškiai įsitraukia į orgijas ir linksminasi baisiais, dvasiniais Verdi šokiais. Daugelyje muzikinių operų būdinga ,,La donna è mobile“, kurioje kunigaikštis didžiuojasi moterų paniekinimu; Gildos elegantiški duetai su Rigoletu ir kunigaikščiu; ir spalvingas III akto kvartetas, kuriame balsai gražiai dera kartu, o istorija prieina prie žlugdančios pabaigos.

Giuseppe Verdi 1855 m. parašė, kad Rigoletto buvo jo „geriausia opera“. Jis turėjo nugalėti valstybinę cenzūrą, kad ją pastatytų – cenzoriai nepritarė amoralaus valdovo vaizdavimui, bet kūrinys pelnė didžiulę sėkmę 1851 m. Rigoletto buvo pastatytas 250 kartų per kitus 10 metų ir tapo viena populiariausių visų operų.