Premjera : Ketvirtadienis 22. vasario

OperaN-13

Karališkoji opera: Tosca

The Royal Opera: Tosca

Reitingas: N-13
Kategorija: Opera
Trukmė: 3 valandos 00 minučių

Opera italų kalba su angliškais subtitrais.

Drama, aistra ir nuostabi muzika – Puccini operos trileris yra viena geriausių operos patirčių. Dan Ettinger pastatymas, aktoriai – Adrianne Pieczonka, Josef Calleja ir Gerald Finley.

Tosca – vienas didžiųjų operos vakarų, nuo pat pirmųjų operos akordų sukuriantis politinio nestabilumo ir grėsmės pasaulį.

1800 m. Jonathan Kent pastatymas Karališkajai operai pristato pavojingus politinius neramumus Romoje. Policijos vadas Scarpia – vienas didžiausių piktadarių operoje – negailestingai persekioja ir kankina valstybės priešus. Jo tamsi velniškoji muzika prieštarauja idealių įsimylėjėlių, Tosca ir Cavaradossi ekspansinėms melodijoms, išreiškiančioms savo aistrą didingomis arijomis, tarp jų – „Vissi d’arte“ ir „E lucevan le stelle“. Giacomo Puccini dramatiškas darbas visuomenei pristatytas 1900 m. Jis išlieka viena daugiausiai rodomų operų, pakerėjęs žiūrovus savo įsimenama grafika ir didinga muzika.

Žvakių apšviesta bažnyčia, Skarpijos niūrus tyrimas su paslėpta kankinimų kamera ir klaidingas Romos aušros optimizmas: šis gražus pastatymas nėra vien tik negailestingai įtempta drama – įtampa čia pasiekia lemtingą tašką. Puccini kruopščiai kurtuose kūriniuose apstu autentiškų detalių, nuo tolimos patrankos ugnies per I akto ,, Te Deum“ iki tolimų bažnyčios varpų ir šūvių garsų.