Premjera : Šeštadienis 22. rugsėjo

DramaN-7

TKKF: Kas nors naudingo

TKKF: Something Useful

Reitingas: N-7
Kategorija: Drama
Trukmė: 1 valanda 44 minutės

Režisierė: Pelin Esmer
Turkija, Prancūzija, Nyderlandai, Vokietija, 2017 m., drama, 104 min., turkų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais

Kodėl Leyla nusprendė sudalyvauti klasės susitikime? Juk per visus tuos 25 metus nuo mokyklos baigimo ji apie tai nė nepagalvojo. Ir dar ta kelionė naktiniu traukiniu!

Ką traukinyje veikia Čanan, studijuojanti slaugą? Ji nenoromis keliauja į pokalbį dėl slaugytojos darbo. Tačiau iš tiesų ji norėtų būti aktore.

O Yavuzas? Jis kiauras dienas guli, žvelgia pro langą į praeivius, prekeivius, vežimaičius. Jis laukia Čanan. O gal Leylos? O gal – budelės ir poetės, kurios vienąnakt susitiks traukiny?

Apdovanojimai:
2017 m. FIPRESCI apdovanojimas Tarptautiniame Stambulo kino festivalio Nacionalinėje konkursinėje programoje
2017 m. Talino tarptautiniame kino festivalyje „Black Nights“ apdovanotas už geriausią scenarijų

Apie režisierę:
Pelin Esmer gimė Stambule. Prieš imdamasi darbo kine, ji studijavo sociologiją. Dirbdama režisierių asistente įvairiuose Turkijos ir užsienio kino produkcijos projektuose, ji ėmėsi režisuoti ir pati. Sukūrusi savo pirmąjį dokumentinį filmą „Kolekcionierius“, ji įsteigė savo kino kompaniją „Sinefilm“. P. Esmer yra sukūrusi: „Nuo 10 iki 11“ (2009), „Pjesė“ (2005), „Sargybos bokštas“ (2012) ir „Kas nors naudingo“.

Jos dokumentinis filmas „Pjesė“ parodytas daugiau kaip pusšimtyje kino festivalių, o tarp jo apdovanojimų – Tribekos filmų festivalio suteiktas Geriausios naujos dokumentinio kino režisierės apdovanojimas.

Pirmojo jos vaidybinio ilgametražio filmo scenarijus buvo vystomas Kanų kino festivalio rezidencijoje („Résidence du Cinéfondation“) Paryžiuje. Filmas rodytas daugelyje tarptautinių kino festivalių, tarp jų ir San Sebastiano kino festivalyje.
P. Esmer „Sargybos bokšto“ premjeros įvyko Toronto ir Roterdamo kino festivaliuose.

2018 m. P. Esmer pakviesta į Berlyno DAAD rezidencijos programą ir šiuo metu ten dirba prie savo naujausio dokumentinio filmo „Karalienė Lyrė“ (Queen Lear).

Scenarijaus autoriai: Paris Bicakci, Pelin Esmer
Operatorius: Gökhan Tiryaki
Montažo režisieriai: Pelin Esmer, Evren Lus
Prodiuseriai: Yonca Erturk, Mehmet Aktas, Francois d’Artemare