Premjera : Penktadienis 28. rugsėjo

DramaN-13

TKKF: Vizija

TKKF: Vision

Reitingas: N-13
Kategorija: Drama
Trukmė: 1 valanda 44 minutės

Režisierė: Naomi Kawase
Prancūzija, Japonija, 2018 m., drama, 104 min., anglų, prancūzų, japonų k. su lietuviškais subtitrais

Prancūzė eseistė Jeanne (vaid. Juliette Binoche) drauge su vertėja atvyksta į Naros prefektūroje esantį mišką. Čia ji siekia pamatyti paslaptingą, tik kartą per bemaž tūkstantmetį užaugantį gydomųjų savybių turintį augalą. Čia ji susipažįsta su kalnuose gyvenančiu girininku Tomo, kuris padeda ieškoti retojo augalo ir eiti praeities takais. Prieš dvidešimt metų šiuose miškuose rašytoja patyrė savo pirmąją meilę. Subtiliai epinė garsios režisierės naujausia drama pakvies ieškoti sąlyčio tiek su supančia gamta, tiek su savo vidumi.

Apie režisierę:
Naroje (Japonijoje) gimusi Naomi Kawase baigė Vaizduojamųjų menų koledžą Osakoje (1989 m.). Jau pirmieji režisierės filmai buvo puikiai įvertinti Japonijoje.

1997 m. Kawase tapo pirmąja japonų režisiere ir jauniausia režisiere, pelniusia „Auksinės kameros“ apdovanojimą Kanų kino festivalyje už pirmąįj savo ilgametražį Suzaku. 2000 m. jos filmas Hokaru buvo apdovanotas FIPRESCI ir CICAE prizais Lokarno kino festivalyje.

Kanų konkursinėje programoje dalyvavo net keli režisierės filmai, o „Mogari miškas (Mogari no mori) pelnė Didįjį Kanų kino festivalio apdovanojimą.

Naomi Kawase 2009 m. suteiktas „Carrosse d’Or“ apdovanojimas Kanų programoje „Dvi režisierių savaitės“, 2015 m. jai įteiktas Prancūzijos kultūros ministerijos skiriamas Menų ordinas. 66-ąjame Kanų kino festivalyje ji buvo žiuri narė (žiuri pirmininkas – Stevenas Spielbergas). Europoje organizuotos jos filmų retrospektyvos. 2010 m. N. Kawase įkūrė Tarptautinį Naros kino festivalį, skirtą jaunų režisierių kūrybai skatinti.

Prodiuserės: Marianne Slot, Naomi Kawase
Montažo režisierius: François Gédigier
Produkcijos kompanijos: Slot Machine, Kumie, LDH Japan